Jarzęboś – po raz trzeci sędzią międzynarodowych zawodów LFN

Dawid miał okazję ponownie sędziować na największym w Polsce międzynarodowym turnieju Lubasz Freestyle Night na którym było graczy aż z 14 krajów na świecie. Udział w tak wielkim wydarzeniu na tak ważnym stanowisku daję wielką motywację i jest zarówno dużym wyzwaniem. Zawody odbyły się 15-18 lutego 2018 roku zatem był to kilkudniowy turniej na najwyższym poziomie w Europie.

Freestyle Football dzieli się na cztery główne style jak air (triki w pozycji stojącej), upper (triki przy użyciu głowy, karku, klatki piersiowej), sit down (triki wykonywana na siedząco nogami), ground (triki wykonywana przy użyciu podłoża) a także ważną rzeczą jest dodatkowy styl a mianowicie transition, czyli wykonywanie przejść pomiędzy czterema głównymi stylami. Sędziowanie jest o zawsze było trudne i wymagało skupienia w 100%, gdyż wiele czynników ma wpływ na ocenę. Wszystkie te czynniki opisałem na podstronie opisującej ten sport.

Dawid Jarzębowski aka Jarzęboś miał przyjemność sędziować również Lubasz Freestyle Night 2016 oraz 2017, gdzie w roli sędziego mógł współpracować z pięciokrotnym mistrzem świata Andrew Henderson z Wielkiej Brytanii, mistrzem świata kategorii show z Pragi 2011 Krzysztofem Golonką, wicemistrzem Anglii Tom Folanem, mistrzem Węgier Rocco czy też wielokrotnym mistrzem Polski i świata Michałem Rycajem.